wróć do listy

Nowy JPK_VAT – termin wdrożenia przesunięty

W związku z pandemią koronawirusa na mocy zapisów tarczy antykryzysowej, przesunięto termin składania nowego JPK_VAT dla wszystkich podatników z 1 lipca 2020 r. na 1 października 2020 r.

 

Podatnicy VAT czynni będą zobowiązani do składania nowego JPK_VAT do 25 dnia każdego miesiąca w formie elektronicznej. Nowy plik JPK_V7M lub plik JPK_V7K będzie składał się z części deklaracyjnej i ewidencyjnej.

 

W części ewidencyjnej podatnicy będą zobowiązani do wskazania grupowanie towarów i usług, procedur podatkowych oraz oznaczenia typu dokumentu będącego przedmiotem wykazania w ewidencji.

 

Konieczne będzie również wskazanie transakcji z podziałem na stawki podatkowe oraz rodzaj transakcji np. krajowe, wewnątrzwspólnotowe, opodatkowane marżą etc.

 

Informacje zawarte w nowym pliku JPK_VAT mają na celu wykrywanie nieprawidłowości w rozliczaniu VAT. Sankcją za błędy ma być kara pieniężna w wysokości 500 zł. Będzie można jej uniknąć, jeżeli po wezwaniu urzędu skarbowego skoryguje się nieprawidłowości.

 

Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące stosowania nowych przepisów – jesteśmy do Twojej dyspozycji! Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem.

 

 

Monika Utrata

doradca podatkowy

 

T (+48) 58 340 28 11
M (+48) 883 363 201

✉️ monika.utrata@bsjp.pl 

Skontaktuj się z nami

Nasz doradca odpowie na każde pytanie

Telefon

+48 22 243 01 10

E-mail

bok@ksiegowanie.pl

Biuro główne:

Twarda 18

00-105 Warszawa

PANEL KLIENTA LinkedIn Ksiegowanie.pl Facebook Księgowanie.pl