wróć do listy

Jak Bezpiecznie Kontaktować się z Urzędem Skarbowym? Nowości od Ministerstwa Finansów!

W dobie cyfrowej transformacji, Ministerstwo Finansów (Min. Fin.) wspólnie z Krajową Administracją Skarbową (KAS) przystępuje do rewolucji w komunikacji między podatnikami a Urzędami Skarbowymi (US). Z najnowszych informacji wynika, że internet, będący dotychczas główną formą kontaktu, zostaje uzupełniony o bardziej bezpośredni i szybki kanał – telefoniczną komunikację uwierzytelnioną przez telePIN.

 

 

Tradycyjne połączenia telefoniczne z urzędami skarbowymi często kojarzą się z ograniczeniami, przede wszystkim z problemami związany z uwierzytelnianiem tożsamości dzwoniącego. Jednak Ministerstwo Finansów ogłosiło, że era niepewności dobiega końca. W sześciu województwach: dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, podlaskim i wielkopolskim, zastosowano pilotażowy projekt Infolinii KAS. Ten nowatorski system pozwala po uwierzytelnieniu się telePinem na uzyskiwanie przez telefon informacji, które do tej pory były dostępne wyłącznie poprzez internet lub osobiście w urzędzie.

Min. Fin. nie tylko informuje o nowych możliwościach, ale też aktywnie zachęca do korzystania z nich. W dniach 9 maja i 15 maja o godzinie 10:00 odbędą się specjalne spotkania informacyjne w formie webinariów na platformie MS Teams. Pierwsze z nich dedykowane jest profesjonalistom takim jak księgowi i doradcy podatkowi, drugie skierowane jest bezpośrednio do podatników. Warto zatem zaznaczyć te daty w kalendarzu.

Pomimo, że do tej pory telePIN ustawiło sobie jedynie 35 tysięcy osób, Min. Fin. widzi w tej metodzie ogromny potencjał. W czasie webinariów uczestnicy dowiedzą się, jak krok po kroku ustawić telePIN, jak za jego pomocą uwierzytelnić się podczas rozmowy telefonicznej, a także jakie sprawy można załatwić telefonem, aby uniknąć wizyty w urzędzie.

 

Nowa inicjatywa Ministerstwa Finansów otwiera przed podatnikami drzwi do szybszej i wygodniejszej obsługi. Jest to krok milowy w kierunku usprawnienia biurokracji i dostosowania jej do potrzeb obywateli żyjących w szybkim tempie XXI wieku. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w najbliższych webinariach oraz do informowania o nich klientów, aby wspólnie przekonać się, jak bezpiecznie i wydajnie można teraz załatwiać sprawy podatkowe.


Pragniemy zachęcić do zapoznania się z pełnym komunikatem Ministerstwa Finansów z dnia 30 kwietnia 2024 roku, dostępnym na stronie: Link do strony

 

#MinisterstwoFinansów #KAS #InfoliniaKAS #KomunikacjaTelefoniczna #UrzędySkarbowe #Webinarium #Podatnicy #Księgowi #DoradcyPodatkowi #NoweMożliwości #księgowość #DoradztwoPodatkowe #ETLGLOBALPolska #księgowaniepl

Skontaktuj się z nami

Nasz doradca odpowie na każde pytanie

Telefon

+48 22 243 01 10

E-mail

bok@ksiegowanie.pl

Biuro główne:

Twarda 18

00-105 Warszawa

PANEL KLIENTA LinkedIn Ksiegowanie.pl Facebook Księgowanie.pl